7.1 C
Бургас
петък, април 19, 2024

„Нефтохимик 2010“ започна с победа в евротурнирите, надигра женевския „Шеноа“ на негов терен

Отборът на „Нефтохимик 2010“ започна с победа участието си във втория по сила европейски клубен волейболен турнир за купата на CEV. Нашите надиграха като гости шампиона на Швейцария „Шеноа“ – Женева с 3:2 гейма. В отделните части 25:23, 18:25, 25:19, 19:25, 16:14.

Това беше първи мач от 1/16 финалите в турнира. Най-резултатен с 22 точки за бургазлии беше Николай Учиков. Юлиус Фиркал добави 14 точки при 52 % ефективност в атака. Старши треньорът на „Нефтохимик 2010“ Николай Желязков използва в срещата следните волейболисти: Александър Туш – 3 точки, Николай Учиков – 22, Юлиус Фиркал – 14, Калоян Балабанов – 10, Николай Колев – 8, Венцислав Рагин – либеро, Ивайло Лалов/Любослав Телкийски – 3 точки, Венцислав Трифонов – 4, Тодор Димитров.

Реваншът между двата отбора е на 7 декември, вторник, от 18:00 часа, в зала „Младост“. При чиста победа с 3:0 или 3:1 гейма, „Нефтохимик 2010“ ще се класира за 1/8 финалите. Успех за „Шеноа“ в Бургас с 3:2 ще доведе мача до решителен „златен“ гейм. Крайният победител от двата мача ще има за съперник в следващата фаза от турнира полския гранд СКРА Белхатов.